איך שיר נולד?  – סדנה לכתיבת שירים

איך שיר נולד?  – סדנה לכתיבת שירים

"הרן" בית הספר למוסיקה – סניף ראשון-לציון

מתנגנת לכם מנגינה בראש. אתם מתחילים לנגן אותה על הכלי האהוד עליכם. כדי לא לשכוח, אתם גם מקליטים את מה שניגנתם. זה נשמע לכם מדליק, משהו שיתפוס את כולם. אולי גם התחלתם לכתוב מילים אבל אז אתם לא בטוחים – זה מתחבר? יתפוס? ולפעמים זה מתחיל ממילים, יש לכם מה לומר אבל אתם לא מוצאים את המנגינה המתאימה.

מוזיקה, מילים ומנגינה הם ביטוי ליצירתיות מוזיקלית. כשהכל מתחבר, יש לנו להיט.

אבל, איך יוצרים את החיבור והשילוב? מה יכול לתפוס ואיפה כדאי לשנות?

כדי שהיצירתיות שלכם תוכל לבוא לידי ביטוי באופן הטוב ביותר, אנחנו מציעים לכם להצטרף לסדנה ייחודית לכתיבת שירים. במסגרת הסדנה נוצרת קבוצה קטנה ואינטימית הנפגשת אחת לשבוע, למשך שעה וחצי. במפגשים לומדים על כתיבה והלחנה מקבלים הכוונה וטיפים וכל אחד עולה מול הקבוצה להציג ולנגן שיר שכתב. דרישות הסדנה: נגינה בסיסית על גיטרה או פסנתר, ראיון עם המורה, אבי אקאי.

אז איך זה עובד?

  1. הסדנה לכתיבת שירים מחולקת לשני סימסטרים.
  2. בכל סימסטר – 12 מפגשים של 90 דקות (כל מפגש).
  3. הלימודים מתקיימים  בבית הספר בראשון-לציון.
  4. בתום כל סימסטר, תוכלו להקליט את השירים החדשים שלכם באולפן ההקלטות החדש והנוצץ שלנו ולהשמיע את השירים לראשונה לקהל הרחב.

במהלך הסדנה, נלמד את עקרונות הכתיבה וההלחנה המוסיקלית. נעסוק הן בפן המילולי, טקסטים, מבנה, חריזה וכו', זאת על ידי העמקה בתהליך כתיבת והלחנת שיר, החל מהרעיון ועד להפקה, ונעסוק גם בפן המוסיקלי, יסודות בעיבוד, הלחנה והרמוניה. הקשר שבין המילים למנגינה. המשתתפים בסדנה ייחשפו לטכניקות השונות ויבצעו את עבודותיהם בכיתה ובפני תלמידי בית הספר.

מעוניינים? להרשמה מלאו את טופס "צור קשר" ואנו נחזור אליכם בהקדם.

"מקהלת הרן" 18 באוקטובר 2016 פיתוח קול, שיעורי פיתוח קול סינגל ללהקות 18 באוקטובר 2016