לימוד פסנתר

לשפר את הביטחון העצמי דרך הנגינה בפסנתר

מחקרים שבוצעו בנושא הנגינה בפסנתר, בחנו האם קיים קשר בין נגינה בכלי הנפלא ובין רמת הביטחון העצמי של הנגן. כדי לערוך את המחקר לקחו מעל ל- 100 ילדים בגילאי 10-11 באותו מצב סוציו אקונומי. כל הילדים אשר השתתפו במחקר לא ניגנו מעולם ולא השתתפו בשיעורי המוסיקה. את קבוצת הילדים חילקו ל-2 . כל הילדים בקבוצה הראשונה קיבלו פסנתר אקוסטי והחלו ללמוד עם מורה פרטי. הלימודים
של הילדים בקבוצה הראשונה נמשכו כ -3 שנים. קבוצת הילדים השנייה לעומת זאת, לא קיבלה שיעורי פסנתר כלל.

ממבחנים אשר נערכו לפני ולאחר שיעורי הנגינה התגלה כי הייתה לנגינה השפעה חיובית רבה על הילדים ובטחונה העצמי של הקבוצה שלמדה לנגן בפסנתר במשך 3 שנים עלה. כאן עולה שאלת הקשר, כלומר: מהו הקשר בין עליית הביטחון העצמי ובין הנגינה בפסנתר?

התשובה לשאלה – מה הקשר בין הביטחון עצמי ובין הנגינה?

התשובה לשאלה היא שהנגינה דורשת התמדה ועבודה קשה מאוד. לא פעם עשוי הילד לחוש תסכול, חוסר אונים וכעס אבל כאשר הילד מצליח לנגן את המנגינה עליה עבד זמן כה רב ולקבל תגובות חיוביות ומחמאות מהמורה לפסנתר, מחבריו או ממוריו הוא חש תחושת גאווה וסיפוק ומבין כי ההתמדה וההשקעה שלו השתלמו לבסוף. באמצעות הנגינה בפסנתר הילד לומד להעריך את היכולת שלו, להתגבר על קשיים ולהתמודד עם תחושת חוסר האונים וחוסר ההצלחה. כמו כן, הילד לומד לשאוף לקבל מחמאות ויודע שההתמדה תוביל אותו אל יעדו ושלבסוף הוא יקבל את מחיאות הכפיים ואת המחמאות להן הוא מייחל. עם חלוף הזמן הופך הילד לסבלני יותר במהלך הלמידה משום שהוא יודע וזוכר כי בתחילת הדרך הכל קשה יותר. בצורה זו הופך התהליך לפחות מתסכל והוא לומד כיצד להתמודד עם אתגרים אחרים בצורה נכונה ובריאה יותר.

להאמין ביכולות ולהבין שהקושי קיים תמיד

באמצעות הנגינה בפסנתר, לומד הילד להאמין גם ביכולות האחרות שיש לו ולמצוא את המקום שלו- מקום בו הוא טוב ומרגיש בטוח. כמו כן, הוא תמיד יודע שיש טובים יותר וכי התרגול הוא פעולה אינסופית ותמיד יהיה עליו לתרגל כדי להשתפר.

לחזק את הביטחון העצמי של הילד שלכם

אם אתם מעוניינים לסייע לילדים שלכם להתחזק ולשפר את ביטחונם העצמי עוד בעודם ילדים צעירים, אתם מוזמנים לפנות אל בית הספר "הרן", בית ספר למוסיקה אשר כולל שני סניפים- האחד באזור השרון והשני באזור ראשון לציון. המורים לפסנתר בבית הספר ילוו את התלמיד לאורך כל הדרך ויסייעו לו להתמודד עם הקשיים והמכשולים עד אשר יגיע הזמן לקצור את הפירות.

אתם מוזמנים למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונציג מטעם בית הספר יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לימוד פסנתר